top_horalka.png
Sedita claim
 • promo.jpg

História a vznik

 • 2018
 • Mäta redizajn

  Jar roku 2018 bola významná pre značku Mäta. Obaly oblátok Mäta a Mäta choco prešli modernizáciou a ich dominantou sa stalo biele pozadie s reálnym vyobrazením oblátok a lístkov Mäty. Zmena sa týkala iba obalov a receptúry oblátok zostali nezmenené.

  mäta redizajn.jpg
 • Redizajn Lina

  Začiatok roka 2018 sa stal významným míľnikom pre značku Lina. Obal produktu, ako aj prepravný kartón prešiel celkovým redizajnom. Okrem nového loga v modernom prevedení sme na obale znázornili reálne používané orechy a bohatú polevu. Upravili sme celkovú farebnosť produktov, aby boli zreteľnejšie viditeľné na predajnej ploche, no zároveň sme zachovali farebné odlíšenia jednotlivých príchutí. Prémiovosť tohto produktu ešte podčiarkuje metalická fólia so špeciálnym matným lakovaním.

  lina redizajn 2017.jpg
 • Romanca redizajn, Romanca Premium redizajn

  Značka Romanca sa v roku 2018 dočkala jemného redizajnu ako Romance Originál tak aj oboch príchutí Romanca Premium. Vynikajúce  kakaové sušienky Romanca Premium, plnené orieškovým a vanilkovým krémom získali atraktívnejší a farebnejší obal, ktorý jasne podčiarkne chuť. Tradičná Romanca originál prešla skutočne kozmetickým redizajnom, ktorý ju prepojil práve s jej prémiovými sestrami

  romanca.jpg
 • Kakaové rezy celomáčané s kokosom

  Na jeseň 2018 sme predstavili úplné prvé Celomáčané Kakaové rezy s príchuťou kokosu. Táto famózna kombinácia tmavých kakaových plátov a kakaovo- kokosového krému, máčaných v kakaovej poleve Vás zaručene očarí.

  kokos.jpg
 • Redizajn Kakaové rezy

  V októbri 2018 dostali Kakaové rezy daček v podobe jemne upravených obalov pre celú produktovú radu. Tieto zmeny zabezpečili, že sú jednotlivé príchuťe ľahšie odlíšiteľné. Zroveň obaly vyzerajú modernejšie a vzdušnejšie.

  kakaove.jpg
 • Redizajn Kávenky

  Kávenky sa na jeseň 2018 dočkali taktiež jemnej úpravy svojich obalov. Všetky príchute majú na svojich obaloch reálne zábery oblátok, ktoré zvyšujú ich atraktivitu a upriamujú pozornosť na ich odlišnosti.

  kávenky.jpg
 • 2017
 • Rodinné polomáčané sušienky kokosové

  Do rodiny Rodinných k Polomáčaným sušienkam horkým a mliečnym pribudla v tomto roku ďalšia výnimočná novinka Rodinné Polomáčané sušienky kokosové, v ktorých sa snúbi lahodná sušienka s jemnou kokosovou príchuťou máčaná v chutnej mliečno-kakaovej poleve.

  slp kokos.jpg
 • Rodinné Club karamelové

  K Rodinným Club sušienkam maslovým sme priniesli ďalšiu vynikajúcu novinku– Rodinné Clubky karamelové s neodolateľnu chuťou lahodného karamelu. Priaznivci sušienok tohto typu či karamelu si tak môžu vychutnávať aj túto ďalšiu výbornú sušienku. 

  Club karamel.jpg
 • Rodinné Venčeky kakaové/vanilkové

  V tomto roku sa aj Rodinné Venčeky kakaové a vaječné stali súčasťu rozrastajúcej sa rodiny Rodinných. Dostali nový obal s grafikou značky Rodinné. Ich pôvodná receptúra a lahodná chuť zostali bez zmeny. (Vaječné Venčeky sme nazvali vanilkové.) 

  venceky kakaove vanilkove.jpg
 • Anita kokos

  Značka Anita je súčasťou tradičného portfólia produktov Sedita. Na jar roku 2017 sme sa rozhodli túto oblátku osviežiť a vytvorili sme Novinku – Anita kokos.  Táto chutná kombinácia kokosu a kakaa predstavuje zhmotnenie exotickej dovolenky. Jej výborná vyrovnaná chuť zaručene osloví aj najnáročnejšieho zákazníka.

  anita kokos.jpg
 • Seditky Perníky

  Naše perníčky, obľúbené pre svoju kvalitu a chuť, sme v lete pripojili k značke Seditky, ktorá je určená pre tých najmenších. Na ich obale nájdete hravú opičku, ktoré určite zaujme detské očká. V obchodoch ich nájdete plnené jahodovým a slivkovým džemom.

  seditky pernicky.jpg
 • Seditky Piškóty

  Nové obaly dostali aj naše guľaté piškóty v gramážach 120g a 240g. Taktiež ich môžete nájsť pod značkou Seditky od jesene 2017. Na predajniach ich odlíšite veľmi ľahko, nakoľko na nich nájdete milého macka s bruškom plným piškót.

  seditky piskoty.jpg
 • Seditky Mini piškóty

  V roku 2017 sme začali budovať novú detskú značku Seditky. Jemnými úpravami prešiel aj obal Mini piškótok Seditky, ktorých výsledkom je modernejší a štýlovejší vzhľad bližší detskému spotrebiteľovi.

  seditky mini piskoty.jpg
 • Rodinné Club maslové

  Taktiež Club sušienky maslové sme v tomto roku zaradili pod značku Rodinné v nových sviežich obaloch, pričom sme zachovali ich vynikajúcu tradičnú receptúru.

  Club maslové.jpg
 • Rodinné Polomáčané sušienky horké/mliečne

  Rodinu Rodinných sme v tomto roku rozšírili aj o tradičné sušienkové produkty Sedity. Naše klasické Polomáčané sušienky horké a mliečne sme ponechali v pôvodnej rokmi overenej receptúre a len sme ich prebalili do krajších nových šiat a zaradili pod značku Rodinné.

  SLP horke mliecne.jpg
 • Oblátky Rodinné Orieškové

  K štyrom príchutiam oblátok Rodinné pribudla novinka - Oblátky Rodinné Orieškové, kde sme po prvý krát v tejto rade použili tmavé oblátkové pláty plnené s lahodnou krémovou plnkou s chuťou orieškov. Táto príchuť sa vyrábala ako limitovaná edícia.

  Oblátky Rodinné Orieškové 2017.jpg
 • 2016
 • Mäta chilli

  V novembri 2016 dočasne pribudla medzi oblátky Mäta špeciálna limitovaná edícia – Mäta chilli. Predstavovala jedinečné spojenie mäty, kakaa a chilli. Zaujímavým spôsobom ponúkla spojenie týchto chutí a ponúkla zákazníkom úplne novú chuť. Bola určená pre ľudí, ktorí radi ochutnávajú nové, nezvyčajné chute a majú radi výzvy. 

  CHILLI.png
 • Kávenky írska káva

  irska kava.png
 • Vesna višňa

  Pre milovníkov ovocných chutí sme v lete 2016 pripravili aj limitovanu ediciu Vesna Višna s lahodnou vanilkovo-visnovou náplnou.

  vesna višňa.png
 • 2015
 • Seditky Mini Piškóty

  November 2015 sa niesol v znamení spustenia nového produktu pod značkou Seditky a to - Mini piškóty Seditky. Na ich upečenie sme využili overenú receptúru z našich klasických piškót, pri čom sme ich veľkosť zmenšili na polovicu. Tieto hravé piškótky majú širokú škálu vyžitia v domácnosti i na cestách. Sú skvelým doplnením jogurtu či pudingu, môžete nimi dozdobiť múčniky a dezerty, alebo ich chrúmať len tak samotné. Túto skvelú pochúťku si určite obľúbia aj deti, pre ktoré sú to skvelé jednohubky. 

  stare seditky.png
 • Oblátky Rodinné

  Oblátky Rodinné boli v roku 2015 nepochybne najočakávanejšou novinkou od Sedity. Značka Rodinné, ktorá je postavená na emócii rodiny a rodinnej pohody, stojí na pilieroch najobľúbenejších nemáčaných oblátok z tradičného portfólia Sedity, ktorými sú Kávenky, Kakaové rezy a Vesna. K tradičným príchutiam  pribudli aj osviežujúce Rodinné Citrónové. Oblátky Rodinné sú nové nielen dizajnom a gramážou, ale aj výnimočnou chuťou, ktorá je dosiahnutá zmenou počtu oblátkových plátov, kde bohatú vrstvu jemnej, krémovej plnky ukrývajú len dva chrumkavé pláty, ktoré oslovia aj toho najnáročnejšieho konzumenta.

  oblátky rodinné.jpg
 • Mäta citrus

  Na jeseň 2015 pribudla ku značke Mäta limitovaná oblátka s príchuťou citrus. Priniesla so sebou sviežu, príjemnú kombináciu chuti mäty a citrusových plodov. Okamžite si získala svojich zákazníkov a zožala veľký úspech. 

  MATA CITRUS.png
 • Kávenky MOKA

  V júni 2015 boli na slovenský trh uvedené jedinečné, celomáčané  Kávenky MOKA. Predstavujú geniálne spojenie chutí bohato máčanej krehkej oblátky a jemnej, krémovej, kávovej náplne.  Touto novinkou nadväzujeme na dizajn a tradíciu obľúbenej oblátky MOKA z tradičného portfólia Pečivární Sereď.

  Kávenky Moka-historia.jpg
 • Limitovaná edícia Kakaové rezy čoko-banán

  V marci 2015 bol produktový rad Kakaové rezy doplnený o oblátku uvedenú v Limitovanej edícií - Kakaové rezy s príchuťou čoko-banán. Krehké, tmavé oblátkové pláty sú naplnené lahodnou plnkou v dvoch farbách a príchutiach.  Dve vrstvy banánovej a jedna vrstva čokoládovej plnky sa skvele dopĺňajú vo vyváženej chuti.

  KR_CB_SB.jpg
 • Vesna citrón

  Oblátka Vesna citrón bola uvedená do predaja vo februári 2015. Spojenie jemnej mliečno – vanilkovej náplne s chuťou citronu jej dodalo ľahkosť a sviežosť, čím si táto tradičná oblátka rozšírila rady svojich konzumentov aj o tých, ktorý si chcú v oblátkach vychutnávať svieže ovocné chute.

  vesna citrón.png
 • 2014
 • Attack oblátky

  V januári 2014 sa k trom už obľúbeným príchutiam celomáčaných oblátok Attack pridala ďalšia príchuť – Attack Coconut. Kokosová náplň bola doplnením radu k mliečnej, lieskovo-orieškovej a čokoládovej náplni. Aj dizajnom obalu sa oblátka Attack Coconut neomylne zaradila do produktového radu – strieborná, farebne potlačená fólia so žlto-čiernymi okrajmi je na pultoch predajní neprehliadnuteľná.

  Attack Coconut.jpg.jpg
 • Polomáčané sušienky

  Významným míľnikom v histórii Polomáčaných sušienok je začiatok roka 2014, kedy sme na trh uviedli ich vylepšenú receptúru s lahodnejšou chuťou. Zároveň bol pripravený aj redizajn obalov oboch príchutí.

  2014.jpg
 • Limitovaná edícia Kávenky cappuccino – škorica

  V máji 2014 sa dočasne rozrástla rodina populárnych nemáčaných oblátok Kávenky o limitovanú edíciu Kávenky Cappuccino Škorica. Priaznivci Káveniek si tak môžu dopriať zmenu a zobudiť svoje chuťové poháriky štipkou škorice vo svojom obľúbenom Cappuccine.  

  2014.jpg
 • 2013
 • Nová lieskooriešková Romanca Premium

  V marci 2013 sa zaviedla na trh novinka v podobe lieskoorieškovej príchute, ktorou sa nahradila čokoládová. Výnimočnosť oboch terajších príchutí (vanilka a lieskový oriešok) spočíva hlavne v tmavom kakaovom korpuse s lahodnou plnkou.

  2012.jpg
 • Vianočná Mila

  Rok 2013 priniesol zmenu imidžu značky Mila, ktorá neobišla ani jej vianočnú verziu obalu.

  Mila vianočná 2012.jpg
 • Mila

  V roku 2013 sa spoločnosť rozhodla imidžu značky pridať na kráse. Zmenila sa nielen komunikácia, ale aj obal výrobku, nakoľko doterajší obal nevystihoval vysokú kvalitu oblátky Mila. Design oblátky bol síce jedinečný a tradičný, ale zároveň ho mnohí naši spotrebitelia vnímali ako málo luxusný, pôsobiaci lacne a nemoderne. Generáciami overená vysoká kvalita oblátky Mila si určite zaslúži, aby aj jej vzhľad reprezentovala vysoká kvalita. Preto sa pôvodný biely obalový materiál nahradil metalickou fóliou, ktorá evokuje väčšiu luxusnosť produktu.

  2013.jpg
 • Venčeky

  Stála snaha o zachytenie moderných trendov viedla aj k zatiaľ poslednému redizajnu obalov Venčekov. Ľahká a vzdušná grafika na bielom podklade sa ukázala ako spotrebiteľsky veľmi príťažlivá.

  2013.jpg
 • 2012
 • Dialky

  Oblátka Dialky je DIA verziou oblátky Horalky s arašidovou náplňou. Na trh bola uvedená začiatkom roka 2012. Bola veľkou výzvou pre vývojárov spoločnosti, ktorí mali za úlohu dosiahnuť rovnako skvelú, tradičnú a širokej verejnosti známu chuť oblátky Horalky bez použitia cukru. Dialky vnímame ako posun smerom k zákazníkom, ktorých priazeň si táto oblátka veľmi rýchlo získala.

  Dialky.jpg
 • Novinka Kakaové rezy s kúskami orieškov

  Úspech novej príchute Kakakových rezov „extra kakao“ (novinka roku 2010) bol pre vývojové oddelenie spoločnosti tým správnym impulzom pre ďalšie rozšírenie tohto produktového radu. Začalo sa pracovať na ďalšej chuťovke pre všetkých fanúšikov Kakaových rezov. Výsledkom bola novinka Kakaové rezy s orieškami, ktorá vďaka použitiu kúskov lieskových orieškov a arašidov posunula chuť kakaa ešte o kúsok ďalej.
  2012---orech.jpg
 • Lina

  V roku 2012 sa v rámci grafiky obalu u všetkých troch príchutí uskutočnili drobné úpravy s cieľom lepšieho rozlíšenia jednotlivých príchutí.

  201203.jpg
 • 2011
 • Ego bez pridaného cukru

  V roku 2011 sme do portfólia pridali aj Ego bez pridaného cukru. Táto 40g cereálna sušienka s obsahom lieskovcov a arašidov je ideálnou potravinou pre konzumentov z radov diabetikov ale nielen pre nich. Rovnako ako všetky  Ego sušienky má  vysoký obsah vlákniny  a cereálií, ale pri jeho výrobe vôbec nebol použitý cukor. Minimálny obsah  cukrov v zložení pochádza iba z prírodných zdrojov v lieskovcoch a arašidoch.

  EGO DIA.jpg
 • Attack oblátky

  V januári 2011 prišli na trh celomáčané oblátky Attack v troch príchutiach. Mliečna, lieskovooriešková a čokoládová náplň ihneď oslovili množstvo zákazníkov. Oblátky Attack sú jemné, krehké a veľmi chutné. Nižšou gramážou patria medzi rýchle, malé snacky, ktoré sa dajú vychutnať kedykoľvek a  kdekoľvek. Viaceré varianty chutí doprajú priestor na zmenu. Oblátky Attack sú balené vo farebne potlačenom striebornom obale s neprehliadnuteľnými žlto-čiernymi okrajmi.

  Attack Milk, Hazelnut, Choco.jpg
 • Kakaové rezy

  Z dôvodu uvedenia nových príchutí do tohto obľúbeného radu oblátok, nastala zmena aj na obale pôvodných oblátok Kakaové rezy s cieľom jednoducho rozlíšiť jednotlivé príchute.
  2011-original.jpg
 • Venčeky

  Zmena obalu produktu Venčeky bola nasadená spolu s doladením ich chuťového profilu. Chutnejšie a jemnejšie Venčeky uzreli svetlo sveta začiatkom roka 2011.

  2010.jpg
 • Ego

  V roku 2011 sa k rodine sušienok Ego pridali ďalšie 2 príchute. Tentoraz však išlo o 40g nemáčané sušienky: Ego orieškové (arašidovo-lieskovcové) a Ego čokoládové. Cereálne sušienky Ego majú výbornú chuť, obsahujú vysoký podiel vlákniny a takmer 50% cereálií.

  EGO-nemáčané.jpg
 • 2010
 • Ela celomáčaná

  Na začiatku roka 2011 pribudla do našej rady produktov s fruktózou nová oblátka – Ela celomáčaná. Produktovú radu Ela sme tak doplnili o celomáčanú verziu oblátky v kakaovej poleve v dvoch príchutiach – s čokoládovou a lieskovo orieškovou plnkou.

  ela celomacana.png
 • Novinka Kakaové rezy extra kakao

  V roku 2010 sa rozhodla značka Sedita doplniť klasické Kakaové rezy „originál“ o novinku Kakaové rezy „extra kakao“, ktoré si veľmi rýchlo získali obľubu u spotrebiteľov.

  kakaové rezy.png
 • Kávenky Latte a Arabica

  Ďalšie dve mladšie sestry oblátok Kávenky pribudli v roku 2010 - Latte a Arabica, pri ktorých sa oproti dvom pôvodným príchutiam zmenila nielen chuť plnky, ale aj samotné pláty, ktoré boli nahradené tmavým chrumkavým variantom.
  201001.jpg
 • Lina

  V tomto roku sa zmena na obale týkala prevažne logotypu Lina, ktorý sa viac prispôsobil povesti luxusného produktu vďaka bohatému orieškovému posypu a vysokej gramáži. Zmena sa týkala obalu všetkých troch príchuti oblátky Lina.

  2010.jpg
 • Vianočná Mila

  V roku 2010 značka Sedita spojila výnimočnosť oblátky Mila s predvianočným obdobím a uviedla na trh obltáku Mila vo „sviatočnom šate“.

  mila vianočná 2010.jpg
 • Ego polomáčané

  V roku 2010 sa pod značkou Sedita uviedli na trh polomáčané cereálne sušienky Ego 50g. Uvedené boli hneď 3 príchute: Ego orieškové - s kúskami arašidov, lieskovcov a čokolády, Ego čokoládové - s kúskami čokolády aj Ego ovocné - s pomarančovou kôrou a hrozienkami, všetky máčané v chutnej kakaovej poleve. Všetky sušienky Ego obsahujú vysoký podiel vlákniny, z toho 25% inulínu, čo je vláknina s prebiotickými účinkami. Celkovo obsahujú až 40% cereálií, orieškov a ovocia.

  EGO-máčané.jpg
 • 2009
 • Novinka Kávenky Cappuccino

  Tak ako sa postupne menila kultúra pitia kávy a možnosti jej servírovania, rozšírila postupne aj značka Sedita produktový rad Kávenky o tri nové príchute. V roku 2009 pribudla nová príchuť ku Kávenkám originál – príchuť Cappuccino, ktorá za veľmi krátke obdobie od svojho uvedenia na trh dosiahla významný predaj a podiel na trhu.

  2009.jpg
 • Kávenky

  Zaradenie ďalších príchutí do produktového radu Kávenky vyústilo do jemných zmien grafiky, ktorá zjednodušuje orientáciu v príchutiach týchto tradičných oblátok.

  2009_01.jpg
 • Horalky

  Aj Horalky už majú svoje vlastné logo – typické farby tejto skvelej oblátky: červená, modrá, biela a kvety plesnivca sú vnesené do ustáleného logotypu HORALKY. Grafika obalu je tiež doplnená o siluetu tatranského štítu. Tradičná chuť oblátky Horalky sa však nemení – rokmi overená receptúra ostáva nezmenená a aj preto je stále najobľúbenejšou oblátkou na Slovensku.

  horalka.jpg
 • Romanca Premium

  Túto prémiovú značku sušienok uviedla spoločnosť na trh v roku 2009 v dvoch príchutiach – vanilka a čokoláda. Ide o prémiové produkty pre náročnejšieho konzumenta, ktorý si rád vychutná vyššiu kvalitu lahodných sušienok. Romanca Premium tak ešte zvýšila úroveň kvality sendvičových sušienok Romanca s kakaovou náplňou.

  2009_new.jpg
 • 2008
 • Novinka – oblátka Lina už aj s lieskovými orieškami

  Po úspešnom uvedení oblátky Lina v mliečnej verzii, doplnila spoločnosť tento produktový rad o ďalšiu novinku - LINU s lieskovcami s mliečnou polevou, nakoľko oba predchádzajúce dva varianty mali posyp s arašidmi.

  2008.jpg
 • Polomáčané sušienky

  Na trhu sa objavuje verzia Polomáčaných sušienok s pomarančovou príchuťou v kakaovej poleve.

  2008.jpg
 • 2006
 • Polomáčané sušienky

  Rok 2006 prináša nový chuťový variant Polomáčaných sušienok. K pôvodnej receptúre s horkomliečnou polevou pribúda aj variant podmáčaný v mliečnej poleve, ktorý si okamžite našiel svojich prívržencov medzi spotrebiteľmi. Pri tejto príležitosti prešiel aj obal Polomáčaných väčšími zmenami – prešli sme na kvalitnejšiu, nepriehľadnú fóliu, ktorá lepšie chráni produkt.

  2006.jpg
 • 2005
 • Horalky

  Posun v dizajne obalu Horaliek, kde typické znaky ostávajú nezmenené, no grafika je prepracovanejšia a zdokonaľuje sa kvalita potlače a obalových materiálov. Do grafiky sú zapracované nové prvky:  vyobrazenie arašidov a nové logo pečivární Sereď – SEDITA.

  2005.jpg
 • Novinka - oblátka Lina v mliečnej poleve

  Lina je oblátka, ktorá v sebe spája veľké množstvo polevy a arašidov. Vďaka svojej tradičnej receptúre a ojedinelej veľkosti (až 60g) spoľahlivo zaženie hlad, doplní energiu a zároveň si na nej každý pochutí. Pre zdôraznenie chuti pre čo najširšiu skupinu spotrebiteľov bola tradičná „tmavomodrá horká LINA“ doplnená o nový variant s mliečnou polevou.

  2005.jpg
 • 2004
 • Polomáčané sušienky

  Zmena obalu v tomto roku sa niesla v duchu dynamickejšieho dizajnu. Celá grafika sa otočila na šírku produktu, použilo sa modernejšie písmo a v názve ostali len dve slová – Polomáčané sušienky.

  2004.jpg
 • Lina

  Obalu oblátky Lina sme dopriali ďalšiu miernu zmenu – prepracovanejšiu a uhladenejšiu grafiku, ktorá tomuto kvalitnému produktu prináleží. Taktiež nastala zmena loga, kedy sa logo Pečivárne Sereď vymenilo za logo Sedita.

  2004.jpg
 • Kakaové rezy

  Ďalšia úprava obalu Kakaových rezov sa niesla v znamení týchto skvelých oblátok, ktorých vyobrazenie sa dostalo aj na spotrebiteľské balenie.

  2004.jpg
 • Princezky

  Ďalší redizajn obalu sušienok Princezky sa realizoval v roku 2004 s prechodom na kvalitnejšiu nepriehľadnú fóliu s plnofarebnou potlačou. Po troch princeznách zostala na obale žiarivá korunka, pribudlo vyobrazenie sušienok, ale tradičný vzhľad i chuť si Princezky držia naďalej.

  Princezky 2004.jpg
 • Romanca

  V tomto roku sa vymenila transparentná fólia za nepriehľadnú, ktorá má lepšie bariérne vlastnosti a zaručuje tým vyššiu kvalitu produktu. Zmenou fólie sa pristúpilo aj k zmene grafiky, ktorá je krajšou a modernejšou.

  2004.jpg
 • Kávenky

  Ďalšia zmena obalu Káveniek priniesla modernejší prístup -  celá grafika je dynamická vďaka prvkom zachyteným v pohybe. Na balení pribudlo vyobrazenie oblátok a šálky s kávou.

  2004.jpg
 • 2003
 • Mila

  Nakoľko obal oblátky Mila nebol výraznejšie upravený od roku 1986, rozhodla sa spoločnosť v roku 2003 pre úpravu grafiky. Táto jedinečná oblátka so zaručene nezameniteľnou a výbornou chuťou sa tak ešte viac priblížila svojim spotrebiteľom.

  2003.jpg
 • 2001
 • Polomáčané lisované sušienky

  Prechod na nové logo Sedita bol spojený s redizajnom obalu aj pri Polomáčaných lisovaných sušienkach. Do jednoduchej potlače na priehľadnom základe sa vniesli farebné prvky – piktogramy čokolády a pšeničných kláskov.

  2000.jpg
 • Sedita mení logo

  Naše logo sa stalo dynamickejším a do popredia viac vystúpilo vyobrazenie sušienky, ktoré bolo v pôvodnom logu málo čitateľné.

  logo.jpg
 • Kakaové rezy

  Opätovná dizajnová úprava obalu Kakaových rezov, grafika sa stáva dynamickejšou.  Na obal bolo doplnené vyobrazenie kakaových bôbov a logo Pečivární Sereď bolo nahradené novým logom – SEDITA.

  2001.jpg
 • Mila

  Na obale z roku 1986 sa zmenilo iba logo, kedy spoločnosť logo Pečivárne Sereď nahradila logom Sedita.

  2001.jpg
 • Princezky

  Prvý redizajn obalu týchto tradičných sušienok bol realizovaný pri prechode na nové logo Pečivární Sereď – SEDITA.  Farebná potlač častí obalu dodala Princezkám úplne novú tvár, hoci dobre známe tri princezné na obale zostali aj naďalej.

  Princezky 2001.jpg
 • Romanca

  V roku 2001 sa v rámci obalu sušienky Romanca vymenilo iba pôvodné logo Pečivárne Sereď za nové logo Sedita.

  2000.jpg
 • Venčeky

  Aj na obaloch Venčekov pribúda nové logo Sedita. Pri tejto príležitosti prešli redizajnom všetky 3 chuťové varianty, ktoré v roku 2001 značka Sedita ponúkala svojím zákazníkom: Venčeky kokosové, vaječné a kakaové.

  2001.jpg
 • Kávenky

  Opätovná dizajnová úprava obalu Káveniek.  Na obal bolo doplnené vyobrazenie kávových zŕn a staršie logo Pečivární Sereď bolo nahradené novým logom SEDITA.

  2001.jpg
 • 2000
 • Lina

  Obal Liny prešiel úpravou grafiky. Pribudlo zobrazenie arašidov, obrázok oblátky bol vymenený za reálnu fotografiu a bola zvýraznená jej typická tmavomodrá farba.

  200.jpg
 • 1997
 • Romanca

  Postupom času sa obal tejto tradičnej sušienky menil za modernejší so zachovanou chuťou sušienky, keďže tradičná receptúra je zachovaná dodnes.

  1997.jpg
 • 1994
 • Horalky

  Horalky v „novom kabáte“ s farebnou potlačou. Dizajn obalu na výšku, doplnenie kvetov Plesnivca do grafiky a 3 farby – červená, modrá a biela, toto všetko sa stáva typickým pre značku Horalky a pretrváva dodnes.

  1994.jpg
 • Kakaové rezy

  Kakaové rezy v „novom šate“ – grafika obalu sa orientuje na šírku balenia a prechádza sa na farebnú potlač. Na obale sa objavuje logo Pečivární Sereď.
  1994-original-kakaove.jpg
 • Kávenky

  Kávenky v „novom šate“ – grafika obalu sa orientuje na šírku balenia a prechádza sa na nepriehľadnú fóliu s farebnou potlačou.

  1994.jpg
 • 1993
 • Venčeky

  Výroba Venčekov sa v roku 1993 presúva do Serede. Venčeky sa odvtedy neposýpali cukrom, ale pre nezmenenú výslednú chuť produktu sme doladili receptúru tak, aby chutil rovnako chutne a sladko, ako pri posýpaní.

   

  venceky-logo.jpg
 • 1992
 • Princezky

  Z roku 1992 pochádza najstarší zachovaný obrázok sušienok Princezky.

  princezky 1992.jpg
 • 1988
 • Lina

  V roku 1988 sme prvýkrát upiekli oblátku Lina. Lina je oblátkou mimoriadnej akosti s kakaovo-krémovou náplňou, posypaná kúskami arašidov a zaliata v lahodnej horkej čokoláde. Už vtedy sme túto oblátku balili do kvalitného strieborného polypropylénového obalu s farebnou potlačou.

  1988-01.jpg
 • 1987
 • Opätovný začiatok výroby Venčekov

  V roku 1987 sa začala výroba produktu Venčeky vaječné a Venčeky kakaové v koncernovom podniku Sereď s prevádzkou v Liptovskom Hrádku. Vtedajšie Venčeky boli obaľované v cukre.

  1987.jpg
 • 1986
 • Mila

  V roku 1986 sa pristúpilo k zmene obalového materiálu, kedy sa prešlo z doterajšej priesvitnej fólie na novú nepriesvitnú fóliu s bielymi krajmi.

  1986.jpg
 • 1984
 • Prvá výroba sušienok Venčeky

  V roku 1984 sa v Pečivárňach Sereď začali vyrábať tvarované Venčeky, ktorých výroba však netrvala dlho. Problémom bol tvar tejto sušienky, ktorá mala vysoké výstupky preto sa s odstupom času zistil problém s ich balením. Venčeky pri balení zapadali jeden do druhého a tým bolo problematické/nemožné dodržať váhu 110g, nakoľko pri zapadaní do seba prichádzalo k prevažovaniu balíčkov. Z tohto dôvodu sa musela výroba pozastaviť.

  1984.jpg
 • 1983
 • Polomáčané lisované sušienky

   Začiatok výroby Polomáčaných lisovaných sušienok sa datuje do roku 1983. Predávali sa v priehľadnom obale s červenými popismi a s pôvodným logom Pečivární Sereď – tzv. pečivárenskou „panenkou“.

  1983.jpg
 • 1982
 • Kakaové rezy

  Zmena obalu Kakaových rezov - jednofarebná potlač sa z hliníkovej fólie preniesla na priehľadnú plastovú fóliu so zvarmi na okrajoch.

  1982.jpg
 • Mila

  Až v roku 1982 sa začala oblátka Mila baliť do nového spotrebiteľského balenia, kedy sa pôvodná grafika z etikety preniesla na fóliu. Taktiež sa zmenil spôsob balenia do kartónov. Začalo sa baliť do „šitých“ kartónov. Na krajoch narezaný papier sa vložil do stroja, ktorý kraje ohol do tvaru krabičky a na bokoch zošil.  Fungovalo to na spôsob dnešnej zošívačky papiera a táto forma balenia bola samozrejme ručnou prácou.

  1982.jpg
 • Kávenky

  Zmena obalu Káveniek - z hliníkovej fólie sa prechádza na transparentnú fóliu so zvarmi na okrajoch.

  1982.jpg
 • 1970
 • Obľúbená sušienka v novom obale

  Do zlatista prepečené sušienky s kakaovou náplňou Romanca majú už pevné zastúpenie v portfóliu Pečivární Sereď. Pôvodné balenie do celofánu sa nahradilo balením do transparentnej fólie s modrou potlačou. Na známy obal pribúda už aj tradičné logo – „Pečivárenská panenka“.

  1960.jpg
 • 1969
 • Mila

  Už v roku 1969 vznikla oblátka Mila, ktorá v sebe spája veľké množstvo jemnej smotanovej náplne ukrytej medzi plátmi krehkej oblátky a hladkou vrstvou čokolády. V týchto rokoch však ešte neexistovali klasické obaly ako ich poznáme dnes. Oblátka Mila bola balená ručne do papiera, ktorý bol prelepený etiketou. Taktiež v tomto období neexistovalo ani balenie jednotlivých kusov oblátok do kartónov – oblátky boli balené po 20 ks do šedého baliaceho papiera ako balík.

  Mila_logotyp.png
 • 1968
 • Princezky

  Princezky sa v Pečivárňach Sereď vyrábajú od roku 1968. Z rozprávania zamestnancov, ktorí tu vtedy pracovali vieme, že Princezky boli od začiatku balené do obalu z priesvitnej fólie s bielou potlačou. Grafika na obale korešpondovala s názvom výrobku – boli na nej zobrazené 3 princezné. Obrázok pôvodného obalu sa však neuchoval.

  Princezky 1968.jpg
 • 1965
 • Vzniká tradičná receptúra Horalky

  Na trhu sú prvé oblátky s názvom Horalky – pochúťka, ktorá zároveň zasýti. Pôvodne bol obal s typickými kvetmi horca potláčaný len jednou farbou. Výborná chuť arašidovej náplne a dovtedy nezvyčajné obvodové máčanie oblátok poskytli Horalkám jedinečnosť, ktorá prežila desaťročia.

  Horalky.jpeg
 • 1963
 • Kakaové rezy

  Začiatok výroby Kakaových rezov. Dve obdĺžnikové oblátky s kakaovou plnkou balené vedľa seba v hliníkovej zlatej fólii.
  1969.jpg
 • 1962
 • Sedita sa vďaka svojmu úspechu rozrastá

  Výrobky zo Serede Slovákom riadne zachutili vďaka čomu sa naše pečivárne rozrástli a usilovne pracovali na zlepšení efektivity a kvality výrobného procesu. V tomto roku sme začali s výstavbou nového pečivárenského závodu, ktorý mal uspokojiť rastúci dopyt po našich výrobkoch. Výroba v Seredi sa špecializovala na oblátky, prevádzka v Holíči na perníky či trubičky a prevádzka v Liptovskom Hrádku sa zameriavala na sušienky.

  img02.jpg
 • 1961
 • Kávenky

  Oblátky Kávenky sú jedny z pôvodných a teda najstarších produktov Pečivární Sereď. Dva oblátkové rezy, plnené kávovou náplňou, balené vedľa seba v hliníkovej zlatej fólii. Grafika potlače obalu bola orientovaná na výšku, potlač dvojfarebná.

  1961.jpg
 • 1960
 • Romanca

  V roku 1960 sa vyrobila prvá sušienka Romanca - dve oválne sušienky s plastickým vzorom na povrchu spojené kakaovou náplňou. Sušienka bola balená do celofánu, ktorý bol na vonkajšej strane opatrený razenou nálepkou.

  logo_romanca_1960.png
 • 1953
 • Začíname piecť vaše obľúbené pochúťky

  Otvárajú sa dvere pečivární Sereď a začína sa písať história moderného
  Slovenského pečivárenského priemyslu. Naše pečivárne vznikli zlúčením viacerých lokálnych dielní a prevádzok z celého Slovenska, napríklad Studeník (Holíč), Tatranka (Liptovský Hrádok), alebo Alibaba (Brodzany).

  img01.jpg

Váš prehliadač je už zastaralý !

Aktualizujte si prosím Váš prehliadač, aby ste stránku videli korektne. Aktualizovať teraz

×

top