top_horalka.png
Sedita claim

Ďuricovi mama pribalila aj Horalky

SzHFTk-f0-82416.jpg

Ak letíte do diaľky, hodia sa vám Horalky. Potvrdzuje to aj článok o slovenskom futbalovom obráncovi Jánovi Ďuricovi (28), ktorému ich mama pribalila na cestu do Ruska.

Slovenský futbalový obranca Ján Ďurica (28) patrí k hráčom, ktorí cestovanie lietadlom veľmi nemusia. Hovorí si však, že keď prežil Rusko, nemôže ho nič prekvapiť.

Pre veľkú vzdialenosť medzi mestami v najvyššej súťaži Ruska cestujú mužstvá na zápasy lietadlom. Počas troch rokov pôsobenia v Ramenskoje a v Lokomotiv Moskva si toho náš reprezentant zažil až-až. „Stalo sa nám aj to, že pilot bol opitý. Alebo vnútri lietadla po kábloch tiekla voda,“spomína si Jano s úsmevom. Keby sa dalo, na šampionát by sa vybral autom. Ako to robieval v minulosti napríklad Holanďan Bergkamp. „JAR je však ďaleko,“ poznamenal.

Vysvätená retiazka

„V Rusku som najdlhšie letel do Vladivostoku. Cesta trvala 11 hodín. A niečo podobné bude aj teraz do Juhoafrickej republiky.“ Jano si do lietadla so sebou zoberie tabletku na spanie, hudbu na počúvanie a filmy.

S balením na dlhú cestu mu pomáhala mama. „Okrem tradičných potrieb mi pribalila aj horalky. Hádam si v taške rožky od nej nenájdem,“ smial sa Ďurica, ktorý má stále pri sebe zlatú retiazku. „Je vysvätená. Bozkávam ju pred nástupom na ihrisko. Dostal som ju od rodičov. S krížikom na ňu ma zase prekvapil brat Pavol,“ uviedol Jano, ktorý si do JAR zoberie aj vlastný vankúš. „Keď budeme odchádzať, tak ho chcem venovať nejakému miestnemu dieťaťu,“dodal Ján Ďurica.

Vlastný fanklub

Neďaleko bydliska v Dunajskej Strede má Ján Ďurica vlastný fanklub. Jeho sídlo je v kaviarni Fácán, ktorej steny sú vyzdobené dresmi a fotkami nášho reprezentanta. Už teraz je isté, že počas zápasov nášho tímu bude praskať vo švíkoch.

Durica_horalky.jpg

TIBOR DUDUCZ

Čítajte celý článok na www.pluska.sk.

zdroj:
www.pluska.sk

Váš prehliadač je už zastaralý !

Aktualizujte si prosím Váš prehliadač, aby ste stránku videli korektne. Aktualizovať teraz

×

top