top_horalka.png
Sedita claim

váš.čas.sk - Američan sa zamiloval do Slovenska: Domov si dovliekol kufor horaliek

LieYQJ-f0-201431.jpg

Pôvodne bola určená len pre úzky okruh jeho slovenských priateľov, nakoniec sa z nej stal hit sociálnych sietí. Viac ako chytľavá melódia dostal Slovákov samotný text. V ňom Mark spomína na všetko, čo ho počas jeho 2-mesačného pôsobenia na myjavskom gymnáziu naučili jeho študenti. A nechýbali ani také "srdcovky" ako slivovica či horalky.

1539974_mark-christensen-upir-maska-halloween-trieda.jpg

Obrovský ohlas na internete a mnoho vrúcnych odkazov našincov nenechal Marka chladným ani v tisícky kilometrov vzdialených Spojených štátoch. Na webe zavesil vtipné video, v ktorom sa najprv plynulou slovenčinou poďakuje za prejavenú podporu a potom si, čoby jeden z nás, uleje z pravej slovenskej slivovice!

"Vlastne som na nakrútenie tohto videa potreboval tri pokusy," priznal pre Čas.sk sympatický Američan. Za veľkú mláku sa mu podarilo "prepašovať" rovno dve veľké fľaše. "Dosť na to, aby mi to vydržalo do ďalšej návštevy Slovenska," usmial sa Mark, ktorý našou slivkou už stihol "nakaziť" aj amerických priateľov.

1552016_horalky-batozina-kufor.jpg

Okrem toho sa do jeho batožiny zmestilo niekoľko slovenských kníh, ktoré mu darovali myjavskí gymnazisti, a jeho najobľúbenejšia slovenská maškrta horalky. "Po tom, čo som sa s nimi podelil s kamarátmi v Škótsku a v Amerike, mi už žiadne nezostali," mrzí Marka. Nielen kvôli sladkostiam sa ale čo najskôr chce vrátiť na Slovensko, možno už v lete. "Veľmi rád by som sa vrátil na dlhší čas a začal tu učiť angličtinu," odkrýva zo svojich plánov.

1539973_gymnazisti-studenti-ziaci-gymnazium-myjava-mark-christensen.jpg

V súčasnosti sa pozerá po robote v Kalifornii, dokončuje anglickú pesničku a plánuje napísať ďalšiu v slovenčine. "Pôjde o poctu Slovensku a sľubujem, že bude zrozumiteľnejšia," dodal sympatický Američan.

článokhttp://vas.cas.sk/clanok/7480/american-sa-zamiloval-do-slovenska-domov-si-dovliekol-kufor-horaliek.html

ZDROJ: váš.čas.sk

Váš prehliadač je už zastaralý !

Aktualizujte si prosím Váš prehliadač, aby ste stránku videli korektne. Aktualizovať teraz

×

top