mile

Značka, ktorá sa zrodila z túžby prenášať pekno detského sveta do dizajnu, ktorý je hravý a baví veky. Preto sa voláme mile. Príbehy, ktoré prináša život malých prepisujeme do dizajnu, a tak ich vlastne obliekame.

Z nášho nadšenia a vďaka šikovným rukám ilustrátorov a grafických dizajnérov vzniká „mile autorský dizajn“, v ktorom sa spája estetika detského sveta, jeho jednoduchosť a hravosť so svetom dospelých. Naše spoločné „mile príbehy“ objavíte v látkach vyrábaných špeciálne pre nás a v kolekciách oblečenia na každý deň pre celú rodinu. Obliekame malým aj veľkým príbehy.

Veríme, že príbeh je to, čo dokáže tieto dva svety prepojiť do jedného. Túžime dopriať dospelým možnosť vrátiť sa k ich spomienkam z detstva a prežiť ich opäť. Aby znova zažili, aké to je byť na prázdninách u babky, klásť nekonečné otázky o ešte nekonečnejšom vesmíre, prvý raz stáť na lyžiach či spoznávať abecedu. Aby sa mohli vrátiť spolu so svojimi deťmi zas do svojho detského sveta. Deti podporujeme v ich radostnom nazeraní na veci jednoduché a pritom fascinujúce. A najpodstatnejšie pre nás je, aby v tom nazeraní boli čo najčastejšie spolu s dospelými.

Náš prístup k dizajnu je minimalizmus a zároveň hravosť. Tvoríme grafiky náznakové, nech nezahltia, ale naopak – ponechajú čo najviac priestoru na detskú fantáziu, ktorá má svoju hĺbku a šírku. Túžime tak navodiť chuť prežiť svoj milý príbeh. Dizajn je pre nás dôležitý aj v strihoch, ktoré tvoríme tak, aby boli nielen príjemné na nosenie, no mali aj formu, ktorá sa dlho páči.

Vybrali sme sa cestou lokálnej výroby a autorskej tvorby. Naše oblečenie nie je len kus textilu, ale príbeh, ktorý sa stáva hodnotou. Vnímame, že cez pekný dizajn si človek vytvára k veciam trvalý vzťah a vníma estetiku.

Objavujte naše kolekcie a spoločné mile príbehy v nich a prežite vďaka nim čo najviac spoločného pekna a milých chvíľ.

mile.sk