Palove nože

Ponúkame Vám kvalitu, krásu, jedinečnosť a praktický úžitok v jednom. Originálne nože našej značky sú vhodné pre každého kuchára, mäsiara, milovníka varenia aj ktorúkoľvek gazdinku. Vyrobené z kvalitných materiálov vynikajú ostrosťou, špeciálnym gravírovaním, unikátnymi rúčkami a všestrannosťou využitia. Profesionálni aj amatérski kuchári, foodblogeri ako aj všetci, ktorí ich už vyskúšali, potvrdzujú, že sú šikovné do ruky a výborné na krájanie. Navyše sa svojou osobitosťou a harmóniou materiálov môžu stať skutočne pýchou Vašej kuchyne.

Príbeh, skrývajúci sa za touto značkou je však zaujímavejší, hoci rovnako pravdivý.

Začínal som pred ôsmimi rokmi inšpirovaný nožmi môjho priateľa, ktorý dokázal doslova „na kolene“ vyrábať originálne a nádherné kúsky. Ako ITčkár zrelého veku, kutilstvom „nepobozkaný“, som si zohnal prvú flexu a po dvoch mesiacoh bol na svete prvý, a div sa svete, celkom dobre vyzerajúci nôž.

Na základe pravidla „kdo si hraje, nezlobí“ mi manželka schválila kúpu prvej brúsky (pásovej), druhej brúsky (mikro), tretej brúsky (uhlovej), štvrtej brúsky (opäť uhlovej, veď jedna nestačí), prvej vŕtačky, prvej zváračky, prvého sústruhu, druhej…, tretieho… Postupne som prešiel, stále ako samouk, na kovovýrobu (kované mreže a zábradlia), aby som sa po čase opäť vrátil k špicatým a ostrým vecičkám.

Samoštúdiom a občasnými konzultáciami s priateľmi som sa vybral svojou cestou za „jedinečným a elegantným“ kuchyňákom.

Skončil som s IT a s absolútnou podporou manželky, detí a priateľov sa pokúšam o zahnanie nudy a jednotvárnosti v kuchyniach na Slovensku i vo svete.

Nože, ktoré robím, sú z kvalitných materiálov, personalizované pre potreby (tvar, oceľ) a podľa vkusu (materiál na rúčke, gravírovanie) zákazníka. Používajú ich kuchári špičkových reštaurácií, oceňovaní blogeri a influenceri, ale aj milovníci dobrého jedla po celom Slovensku (ale napr. aj v USA, Nemecku či UK).

Mojim cieľom je robiť nože, ktoré už pri prvom pohľade a dotyku vyvolajú pocit radosti a spokojnosti, žiadne „všedné“ kúsky do šuplíka  alebo naopak „šperky“ do vitríny.

palove.eu