Včelovina

Medovinárstvo a včelárstvo Včelco Smolenice je výrobca prémiových medovín, medového piva, medovice, medu a včelích produktov.

V malebnom firemnom areáli pod Smolenickým zámkom s krásnou predajňou si môžete zakúpiť všetky produkty, ochutnať najlepšie medoviny a medy. Môžete si objednať degustáciu medovín, prehliadku výroby, exkurzie aj školské výlety. Alebo sa len tak sa poprechádzať po Včelárskej záhrade plnej včelomilných rastlín a kvetov.

Najznámejším produktom firmy Včelco je medovina Včelovina. Za 13 rokov svojej existencie získala viac ako 30 medailí a ocenení z 5 svetových kontinentov.

Ako jediná firma na svete je Včelco Smolenice dvojnásobným držiteľom titulu „Najlepšia medovina sveta“. V roku 2013 na celosvetovej Apimondii v Kyjeve zvíťazila Včelovina Špeciál a v roku 2019 na Apimondii v Kanadskom Montreali sa stala šampiónom súťaže Včelco Medovina Klasická.

Firma Včelco s.r.o. Smolenice vznikla v roku 2007 zavŕšením včelárskych aktivít a skúseností trojice včelárov Pavol Kudláč, Eduard Štibraný a Radoslav Opalek. Stovka vlastných včelstiev rozmiestnených na úpätí Malých Karpát dáva spoločnosti priestor na produkciu najkvalitnejších kvetových medov.

www.vcelovina.sk