Najlepšie hry na doma: Filmy

Publikované dňa 11. mája 2020

Dnes sme si pre vás pripravili špeciálnu hru. Vyžaduje si nezvyčajne dlhú prípravu, ale už počas nej sa budete skvelo baviť.

Základom dnešnej hry sú totiž

🎥 Filmy 🎥

Čo budete potrebovať:

Základom sú hodiny poctivej prípravy – sledovanie filmov od výmyslu sveta. Na samotnú hru vám potom stačí len papier, písacie potreby a časomiera.

 

Pravidlá:

Filmy sa najlepšie hrajú v tímoch, preto sú potrební aspoň štyria hráči.

Na začiatku dostane každý hráč tri kúsky papiera. Na každý napíše jeden film, ktorý dobre pozná, preloží ho a odloží na spoločnú kopu. Aby sa papieriky nepostrácali, môžete použiť klobúk, čiapku alebo nejaké vrecúško.

Hra sa potom delí na tri kolá – slovný opis, jedno slovo, pantomíma.

Hráč si z vrecúška vyberie náhodný film a musí ho slovne opísať bez toho, aby použil akúkoľvek časť názvu. Po uhádnutí papierik odloží nabok a potiahne si ďalší. Takto pokračuje, kým nevyprší časomiera.

Tímy sa striedajú v minútových ťahoch, pokým sa neminú všetky filmy. V rámci tímov sa striedajú aj hráči pri rozprávaní a hádaní.

Keď je vrecúško prázdne, zrátajú sa body – za každá uhádnutý film jeden bod. Všetky papieriky sa znova poskladajú a vložia späť do vrecúška.

V druhom kole sa hrá znova s rovnakými filmami.

Namiesto slovného opisu však môžu hráči použiť len jedno slovo. Opäť platí, že slovo nesmie byť súčasťou názvu. Pamätajte, že filmy zostali rovnaké, takže stačí len uhádnuť, ktorý z nich to je.

Keď sa filmy zase minú, zapíšu sa body a papieriky sa pripravia do vrecúška na posledné kolo, pantomímu. Pri nej nesmiete používať zvuky ani ukazovať na konkrétne predmety.

Napätie sa stupňuje – všetky filmy už boli dvakrát spomenuté, takže na uhádnutie stačí málo.

 

Vyhráva tím, ktorý má najväčší súčet bodov za všetky tri kolá.

 

Alternatíva pre dvoch alebo troch hráčov:

Každý hrá sám za seba. Pri ukazovaní sa hráči striedajú rovnako ako tímy, ale body si pripíše len ten, kto správne uhádol. Za ukázanie body nie sú.

 

Ďalšie úpravy:

Čím viac filmov na začiatku napíšete, tým bude hra dlhšia a náročnejšia na pamäť.

Ak hráte s mladšími deťmi, môžete si namiesto filmov písať konkrétne rozprávkové postavičky alebo sa takto učiť rôzne povolania.

 

Odmena:

Víťazný tím by sa mal spravodlivo rozdeliť s Rodinnými polomáčanými sušienkami alebo skvelými kakaovými oblátkami, ale pre lepšiu motiváciu si môžu všetci spoločne pochutiť na Rodinných srdiečkach 😊