Najlepší dezert všetkých generácií má len tri prísady

Publikované dňa 4. augusta 2020

Návrat k tradíciám je stále aktuálnejší trend. Poctivé výrobky z kvalitných surovín sú chutnejšie a nutrične hodnotné. Dokonca prinášajú istú dávku nostalgie. O to viac, ak ich pripravujú slovenské ruky.

U nás v Sedite si to myslíme už takmer 70 rokov, a preto tradičné receptúry nevnímame ako módny trend, ale ako jedinú správnu cestu. Výnimkou nie sú ani naše okrúhle piškóty.

Ohromne nás teší novinka – minipiškóty Seditky v multipacku 6x35g. Takýto balíček sa hodí do kočíka, na cesty, na desiatu… Ale ako vznikajú tieto minimaškrty?

 

Cesto na piškóty len z troch ingrediencií

Pravé cesto na úžasné krehké piškóty, ktoré svet pozná už viac ako 500 rokov, má ten najľahší zoznam surovín – potrebujete len múku, cukor a vajíčka.

Vedeli sme to, keď sme pred desiatkami rokov upiekli prvé okrúhle piškóty a vieme to aj dnes, keď pre vás s láskou vyrábame viac ako 3 milióny kilogramov tejto maškrty ročne.

Tri prísady, štyri minúty pečenia a dokonalá dobrota je na svete! Možno je to len sila spomienok na detstvo, no okrúhle piškóty u nás milujú azda všetky generácie. Alebo je to ich všestranným využitím v kuchyni? Predsa stačí balík malých okrúhlych maškŕt a máte základ do Tiramisu, do misky pudingu aj na smotanovú tortu 😊 

Stará ľudová pravda teda platí aj dnes. V jednoduchosti je naozaj krása.

Najmenší dezert pre najmenších

Keď sme si uvedomili, že piškóty nás sprevádzajú od malinkatého-malinka, rozhodli sme sa vyjsť v ústrety všetkým deťom a ich mamičkám. Práve pre nich sme pripravili minipiškóty Seditky – upečené z tradičného cesta z múky, cukru a vajíčok, ale v menšej verzii.

Presne pod ten jeden zub, ktorý sa im tlačí von 😊

Hľadajte ich podľa zábavnej detskej grafiky v predajniach Tesco a vybraných predajniach COOP, CBA, Billa, Kaufland, Fresh či SAMA. A nebojte sa, menšie kúsky neznamenajú menšie balenie. V pôvodnom, 120-gramovom sáčku ich je poriadna kopa!

Sladké zábery aj z výroby našich piškót môžete nájsť na Instagrame @sedita_official a rôzne súťaže o produkty priamo z pece zase na našom Facebooku 😊