Aby ste si boli blízki aj po rokoch: Tráviť čas spolu sa oplatí, tu sú naše tipy

27. januára 2023
icon-red
icon-red

Spoločnými zážitkami s našimi blízkymi si zlepšujeme náladu, odbúravame stres a vytvárame medzi sebou silnejšie puto. Február mesiac lásky, je ako stvorený na príjemné chvíle či už s partnerom, alebo s kamarátkami. Inšpirujte sa našimi tipmi a vyberte si ten najlepší podľa toho, čo milujete práve vy.

MILUjem: Cesty za hranice

Vyše polovica Slovákov sa chystá tento rok objavovať iné európske krajiny. Patríte medzi nich? Ak nie ste viazaní dátumami, letenky sa dajú nájsť z Bratislavy alebo Košíc už od pár eur. O niekoľko hodín tak môžete obdivovať londýnsky Tower Bridge, milánsku katedrálu či bruselského „cikáčika“. Kokteil z piesku, zo slnka a slanej vody môže pôsobiť ako afrodiziakum, ak sa vyberiete so svojou polovičkou za exotikou niekde k moru aj v týchto chladnejších mesiacoch. Aj keď opálenie časom vybledne, spomienky vám ostanú navždy.

Naše tipy: Neraz lietame do diaľok, a pritom sme ešte neobjavili krásy v susedných krajinách. Budapešť, Krakov, Praha, Viedeň – to všetko sú nádherné mestá, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. My máme ten luxus, že stačí nasadnúť na vlak, autobus či do auta. Nezabudnite si pribaliť neodolateľnú Milu a hurá na výlet!

MILUjem: Skvelé príbehy

Divadlo je stále obľúbený spôsob trávenia spoločného času, najmä po nútenej pandemickej prestávke. Vezmite svoju polovičku alebo kamarátku na zaujímavú hru, muzikál, balet či operu a neskôr sa o nej porozprávajte pri dobrom drinku. Dávate prednosť pohodlnej pohovke? Užite si spoločný večer pri filme či seriáli. Nezabudnite si pripraviť pukance, Milu, obľúbený nápoj a stlmiť svetlá. Filmový či seriálový maratón si vychutnáte aj s kamarátkami. Streamovacie spoločnosti majú širokú ponuku, z ktorej si určite niečo vyberiete.

Naše tipy: Spravte si výlet za divadlom – opera Carmen či predstavenie Kocúrkovo v Bratislave sú predstavenia, ktoré vám určite vyčaria úsmev na perách. Na HBO Max môžete staviť na klasiku ako Sex v meste či jeho pokračovanie Ako to bolo ďalej. Na Netflixe zas nájdete novú sériu Emily in Paris, ale aj obľúbené romantické komédie – napríklad Ako uloviť družičku alebo Ako stratiť muža za 10 dní.

MILUjem: Delikátne jedlo

Jedlo a láska idú ruka v ruke. Vykročte zo svojej komfortnej zóny a ochutnajte s priateľom či kamarátkou niečo nové, čo si doma sami nepripravíte. S jedením sa neponáhľajte, užite si každý hlt a príjemnú spoločnosť. Nemáte predsa len chuť sedieť v podniku a chcete prekvapiť svoju polovičku v pohodlí domova? Skúste pripraviť niečo nové, možno od vás priam nečakané – internet je plný zaujímavých inšpirácií.

Naše tipy: Kvalitný steak, thajská pražená ryža, mexické burrito alebo slovenské halušky. Pripravte si spoločne romantickú večeru s témou jednej krajiny. Začnete s klasickou opečenou bruchettou, ktorú doplníte marinovanými paradajkami a čerstvou bazalkou. Nič nepokazíte talianskou polievkou Minestrone, alebo hustou polievkou z paradajok, cibule a zeleru (zeler je navyše afrodiziakum). Hlavné jedlo si žiada niečo špeciálne, ako napríklad krémové hubové/šafránové rizoto, cestoviny Carbonara či mix morských plodov v bylinkovej omáčke. A čo lepšie dotvorí celý zážitok ako pravé talianské tiramisu? V prípade, že ste všetky svoje sily vložili do 3 chodovej večere, vašu chuť na sladké spoľahlivo uspokojí Mila.

MILUjem: Oddych v lone prírody

Čerstvý vzduch, snehobiela farba, očarujúce výhľady – vyberte sa na výlet do prírody! Útulná malá chatka na samote na predĺžený víkend vie krásne okoreniť všedné dni. Túžite predsa len obaja skôr po pohodlí? Vyberte sa do niektorého z horských hotelov. Choďte na túru, navštívte jaskyňu, alebo si užite sánkovačku ako za detských čias. Do batoha si pribaľte niečo, čo vám dodá energiu, napríklad obľúbenú Milu.

Naše tipy: Na Slovensku je veľa zaujímavých miest, ktorých objavovanie vám môže urobiť radosť hneď dva krát. Prvý krát, keď si budete ich vyberanie a plánovanie výletu užívať doma na gauči a druhý krát keď ich spoločne navštívite a uvidíte ich na vlastné oči.

Či už sa vyberiete do prírody, divadla alebo vsadíte na dobré, nezabudnite, že láska sa dá vyjadriť aj maličkosťou. S oblátkou Mila, ktorú teraz možno dostať v krásnej limitovanej edícii, svojej polovičke či kamarátke vyčaríte úsmev na tvári.

 

Ďaľšie novinky