Vpustite do svojho domova čarovnú atmosféru Vianoc

27. novembra 2019
icon-red
icon-red

Vianočná atmosféra je jednoducho jedinečná. A kde inde ju môžete prispôsobiť svojim predstavám lepšie ako práve u seba doma? Podľahnite tomuto krásnemu obdobiu a vychutnajte si ho čo najviac. Máme pre vás niekoľko tipov na vianočné dekorácie, ktoré môžete tento rok využiť.

Svetielka všade navôkol

Dodajú vášmu príbytku vianočnú náladu – a je v zásade jedno, či využijete umelé svetlo alebo plamienok sviečky. Reťaz malých LED svetielok môžete zavesiť na okná, ale napríklad aj okolo knižnice či veľkého zrkadla. Sviečky rozostavte na skrinky či stolíky, ak nemáte psa alebo malé deti, dominantnejšie kusy pokojne aj na zem. Efektné sú aj rôzne iné svietiace dekorácie, ktoré dostanete kúpiť v obchodoch.

Návrat k prírode

Ihličnaté konáriky, šišky, vlašské orechy, plátky sušeného pomaranča, celá škorica, imelo – to sú len niektoré dary matky prírody, ktoré sa dajú využiť. Vďaka nim si ozdoby môžete vyrobiť aj sami doma. Už len naaranžovanie spomínaných drobností do misky či na tácku je peknou dekoráciou. Okrem toho si môžete urobiť svietniky, ozdobné reťaze a využijete ich aj pri zdobení slávnostného stola či darčekov.

Adventný veniec po vašom

Nechcete ho tento rok kupovať, no zároveň sa necítite na jeho prípravu? Urobiť klasický adventný veniec nie je celkom jednoduché, existuje však viacero iných možností. Dajte priestor kreativite. Vôbec pritom nemusí ísť o kruh. Pokojne naukladajte štyri sviečky na pekný stolík či podnos, vyzdobte (alebo nevyzdobte) podľa svojho vkusu a hotovo!

Sviatočný stôl, ako má byť

Vianočná večera je pre mnohých Slovákov hlavnou sviatočnou udalosťou. Oplatí sa preto venovať pozornosť úprave slávnostného stola. Základom je pekný obrus, no nezabudnite ani na dekorácie. Nemusíte bežať do obchodu, vystačíte si aj s tým, čo už máte doma. Každý tanier okrem servítky ozdobte napríklad vianočnou guľou, ihličnatou halúzkou, salónkou či pekne uviazanou mašľou. 

Darčeky plné prekvapení

Krásne zabalená drobnosť pod stromčekom poteší určite viac. Vo svetle sviec vyniknú metalické materiály a správna stuha pozdvihne darček na úplne inú úroveň. Ozdobiť ho môžete aj dreveným vianočným príveskom alebo rolničkou. Uprednostňujte materiály, ktoré sa dajú opäť použiť – napríklad ozdobné krabice či látkové stuhy. V obchodoch dostanete aj recyklovaný baliaci papier.

Cesta do rozprávky

Ak je niekedy čas na krásne príbehy, tak potom práve počas Vianoc. Betlehem, starosvetské figúrky, zasnežené domčeky… pokojne ich pustite do svojej domácnosti. Bohatú ponuku rôznych dekorácií nájdete na väčšine vianočných trhov. Pekne vyniknú na poličke, ale aj na stromčeku a pohľad na ne poteší mladších aj starších členov domácnosti.

KRÁSNU VIANOČNÚ ATMOSFÉRU VÁM PRAJE VAŠA MILA

 

Ďaľšie novinky