Štýlová jeseň plná farieb: Rozžiaria vás a dodajú iskru

25. septembra 2020
icon-red
icon-red

Aj vy ste zistili, že v poslednom čase nosíte akosi priveľa čiernej, sivej či hnedej? Nie ste v tom sama!  Pritom práve počas pochmúrnych jesenných či zimných dní sa potrebujeme prebrať a rozveseliť. Určite sa oplatí dať veselým farbám priestor aj teraz – ukážeme vám ako!

Líčenie je so správnym rúžom hračka

Výrazné pery a zima idú k sebe. Pokojne sa zahrajte na Snehulienku a ústam doprajte viac farby ako obyčajne. Záleží len na vás, či sa rozhodnete pre červený, bordový alebo magenta odtieň. Kvalitný rúž zároveň ochráni pery pred chladom. Jeseň je plná farieb, nebojte sa preto v mejkape trochu zaexperimentovať. Vaše oči rozžiari tyrkysová ceruzka či tieň. Stále pritom platí, že dominantný by mal byť jeden prvok – oči alebo pery.

Výrazný solitér nesklame

Za hviezdu ulice na Slovensku, ale aj za hranicami budete v žiarivej vetrovke či kabáte. Ružový, tyrkysový, žltý – vyberte si, ktorému odtieňu dáte prednosť. Keďže však ide o kúsok, ktorý zrejme budete nosiť pomerne často, určite by malo ísť o obľúbenú farbu, ku ktorej máte dlhodobo blízko. Premyslite si tiež, či vynikne v kombinácii s kúskami, ktoré už máte, a nebude sa s nimi „biť“.

Farebné doplnky dodajú šmrnc

Farebný kabát či vetrovka nie je nič pre vás? V tom prípade stavte na doplnky. Šál, kabelka či napríklad pančuchy oživia celý outfit a budú vás stáť aj menej peňazí. Ich výhodou tiež je, že ich môžete častejšie striedať, a tak nehrozí, že vás čoskoro budú nudiť. A ak sa tak stane, môžete s kamarátkami usporiadať „swap“, kde si podobné kúsky navzájom povymieňate a každá z vás do šatníka dostane niečo nové

Nechty, ktoré rozveselia váš deň

Zabudnite na priesvitný lak a skúste niečo pestrejšie! Stavíte na overené odtiene v tónoch červenej či cyklámenovej, alebo chcete zaexperimentovať a skúsite niečo nové? Tmavé fialové či tyrkysové odtiene sa k zime vyslovene hodia a sú ideálne aj na podujatia vo večerných hodinách. Výrazné nechty pritiahnu pozornosť na vaše ruky, preto by vo vašej kabelke nemal v zime chýbať krém, vďaka ktorému budú vláčne a hydratované.

Pár tipov na záver

Leto odpúšťa aj bláznivé kombinácie, ktoré by sa v chladnejších dňoch zrejme s úspechom nestretli. Aj preto nezabúdajte, že menej je niekedy viac:

  • Držte sa overeného pravidla, ktoré hovorí, že kombinovať možno dve-tri farby a k tomu jednu neutrálnu. Medzi neutrálne patrí biela, čierna, sivá či béžová.
  • Celkový outfit by mal ladiť aj s mejkapom. Ak si dáte červený kabát, zvoľte rovnaký či podobný odtieň rúžu.
  • Ľahšie sa vám budú tvoriť outfity, ak si sama pre seba určíte pár farieb sezóny, ktoré budete navzájom kombinovať. Pred šatníkom či pri výbere laku nebudete musieť toľko váhať.
  • Nič nerobte nasilu – ak sa necítite v oblečení či mejkape dobre, nenoste ho. Pocit neistoty vám znepríjemní deň a zrejme sa odrazí na vašom výraze či správaní.

Ďaľšie novinky