Najlepšie hry na doma: Filmy

11. mája 2020
icon-red
icon-red

Dnes sme si pre vás pripravili špeciálnu hru. Vyžaduje si nezvyčajne dlhú prípravu, ale už počas nej sa budete skvelo baviť.

Základom dnešnej hry sú totiž

🎥 Filmy 🎥

Čo budete potrebovať:

Základom sú hodiny poctivej prípravy – sledovanie filmov od výmyslu sveta. Na samotnú hru vám potom stačí len papier, písacie potreby a časomiera.

 

Pravidlá:

Filmy sa najlepšie hrajú v tímoch, preto sú potrební aspoň štyria hráči.

Na začiatku dostane každý hráč tri kúsky papiera. Na každý napíše jeden film, ktorý dobre pozná, preloží ho a odloží na spoločnú kopu. Aby sa papieriky nepostrácali, môžete použiť klobúk, čiapku alebo nejaké vrecúško.

Hra sa potom delí na tri kolá – slovný opis, jedno slovo, pantomíma.

Hráč si z vrecúška vyberie náhodný film a musí ho slovne opísať bez toho, aby použil akúkoľvek časť názvu. Po uhádnutí papierik odloží nabok a potiahne si ďalší. Takto pokračuje, kým nevyprší časomiera.

Tímy sa striedajú v minútových ťahoch, pokým sa neminú všetky filmy. V rámci tímov sa striedajú aj hráči pri rozprávaní a hádaní.

Keď je vrecúško prázdne, zrátajú sa body – za každá uhádnutý film jeden bod. Všetky papieriky sa znova poskladajú a vložia späť do vrecúška.

V druhom kole sa hrá znova s rovnakými filmami.

Namiesto slovného opisu však môžu hráči použiť len jedno slovo. Opäť platí, že slovo nesmie byť súčasťou názvu. Pamätajte, že filmy zostali rovnaké, takže stačí len uhádnuť, ktorý z nich to je.

Keď sa filmy zase minú, zapíšu sa body a papieriky sa pripravia do vrecúška na posledné kolo, pantomímu. Pri nej nesmiete používať zvuky ani ukazovať na konkrétne predmety.

Napätie sa stupňuje – všetky filmy už boli dvakrát spomenuté, takže na uhádnutie stačí málo.

 

Vyhráva tím, ktorý má najväčší súčet bodov za všetky tri kolá.

 

Alternatíva pre dvoch alebo troch hráčov:

Každý hrá sám za seba. Pri ukazovaní sa hráči striedajú rovnako ako tímy, ale body si pripíše len ten, kto správne uhádol. Za ukázanie body nie sú.

 

Ďalšie úpravy:

Čím viac filmov na začiatku napíšete, tým bude hra dlhšia a náročnejšia na pamäť.

Ak hráte s mladšími deťmi, môžete si namiesto filmov písať konkrétne rozprávkové postavičky alebo sa takto učiť rôzne povolania.

 

Odmena:

Víťazný tím by sa mal spravodlivo rozdeliť s Rodinnými polomáčanými sušienkami alebo skvelými kakaovými oblátkami, ale pre lepšiu motiváciu si môžu všetci spoločne pochutiť na Rodinných srdiečkach 😊

Ďaľšie novinky