Najlepšie hry na doma: Cestujeme v pamäti

22. apríla 2020
icon-red
icon-red

Spoznávajte s deťmi vaše okolie, Slovensko či svet. Zábavne a bezpečne.

Cestovanie či dovolenka dnes patria na zoznam tabuizovaných slov. Zdajú sa neskutočné ako dávna spomienka. Aby sme ju oživili, zahnali nudu a s deťmi sa dokonca aj niečo naučili, môžeme sa na cestovanie aspoň zahrať – v bezpečí domova 😊

🛫 Cestujeme v pamäti 🛬

Čo budete potrebovať:

Vlastnú hlavu. Tá je pri hre najdôležitejšia. Ďalej niečo na zapisovanie skóre, meranie času a napokon mapu, podľa ktorej si skontrolujeme výsledky.

 

Pravidlá:

Na začiatku každého kola si stanovíme štart a cieľ cesty, po ktorej sa chceme vydať. Môžete „cestovať“ z vášho domu k starkej, do Tatier či do Nórska – výber je len na vás. Podľa cieľa cesty sa určí náročnosť hry aj to, v akej veľkej oblasti si chcete zlepšiť zemepis.

Teraz príde to najzaujímavejšie.

Časovač nastavte na minútu a zalovte v pamäti, cez aké miesta vedie vaša cesta. Rátajú sa ulice, dediny, mestá, mosty aj pamiatky, ktoré by ste videli. Platí všetko, čo je pravda.

Po uplynutí času si vezmeme mapu a skontrolujeme výsledky. Za každý správny údaj získame bod, za každý omyl bod strácame. To preto, aby sme nepísali haj-buj všetko, čo nám napadne.

Počet kôl si môžete zvoliť podľa nálady.

Vyhráva hráč, ktorý má na konci cestovania najviac bodov.

 

Odmena:

Víťaz má za najlepšiu pamäť nárok na jednu Mätu alebo inú maškrtu podľa vlastného výberu. Pozor, nesmiete mu ju odoprieť! 😉

Ďalšie zaujímavé hry nájdete aj na našom profile @sedita_official na Instagrame 😊

Vydržte to doma a pošlite fotku veselého víťaza do komentára na Facebooku ❤ #spolutozvladneme

Ďaľšie novinky