Obľúbený dezert všetkých generácií má len tri prísady

31. mája 2021
icon-red
icon-red

Keď sme si uvedomili, že piškóty nás sprevádzajú od malinkatého-malinka, rozhodli sme sa vyjsť v ústrety všetkým deťom a ich mamičkám.

Práve pre nich sme pripravili minipiškóty Seditky. A aby ste ich mali vždy po ruke, vytvorili sme pre ne aj minibalenia. Šikovný 35-gramový balíček sa hodí do každej detskej rúčky na výlet, do aktovky na desiatu, do kočíka na cesty… Ale ako tieto jemné minimaškrty vznikajú?

Cesto na piškóty len z troch ingrediencií

Návrat k tradíciám je stále aktuálnejší trend. Poctivé výrobky z kvalitných surovín sú chutnejšie a dokonca prinášajú istú dávku nostalgie. O to viac, ak ich pripravujú slovenské ruky.

U nás v Sedite si to myslíme už takmer 70 rokov, a preto tradičné receptúry nevnímame ako módny trend, ale ako jedinú správnu cestu. Výnimkou nie sú ani naše okrúhle piškóty.

Pravé cesto na úžasné krehké piškóty, ktoré svet pozná už viac ako 500 rokov, má ten najľahší zoznam surovín – potrebujete len múku, cukor a vajíčka.

Vedeli sme to, keď sme pred desiatkami rokov upiekli prvé okrúhle piškóty a vieme to aj dnes, keď pre vás s láskou vyrábame viac ako 3 milióny kilogramov tejto maškrty ročne.

Tri prísady, štyri minúty pečenia a dokonalá dobrota je na svete! Možno je to len sila spomienok na detstvo, no okrúhle piškóty u nás milujú azda všetky generácie. Alebo je to ich všestranným využitím v kuchyni? Predsa stačí balík malých okrúhlych maškŕt a máte základ do Tiramisu, do misky pudingu aj na smotanovú tortu 😊 

Stará ľudová pravda teda platí aj dnes. V jednoduchosti je naozaj krása.

A nebojte sa, okrem minibalíčku máme pre veľkých papáčov klasické balenie stále v ponuke. V 120-gramovom sáčku je minipiškótiek poriadna kopa!

Sladké zábery aj z výroby našich piškót môžete nájsť na Instagrame @sedita_official a rôzne súťaže o produkty priamo z pece zase na našom Facebooku 😊

 

 

 

Ďaľšie novinky