RODINNÁ TORTA

Ingrediencie:

NA KORPUS:
6 vajec
220 g krupicového cukru
štipka soli
60 ml oleja
60 ml mlieka
200 g hladkej múky
1/2 balenia sušienok RODINNÉ CLUB Karamelové
1 kypriaci prášok

NA PLNKU:
500 g sušienkovej nátierky (kupovaná alebo si vyrobíme podľa nášho návodu)
5 bielkov (cca. 190 ml)
300 g krupicového cukru
550 g zmäknutého masla
1 a 1/2 balenia sušienok RODINNÉ CLUB Karamelové
NA DOMÁCU SUŠIENKOVÚ NÁTIERKU:
200 g sušienok RODINNÉ CLUB Karamelové
150 g sladeného kondenzovaného mlieka
50 g zmäknutého masla
1 lyžička citrónovej šťavy

OKREM TOHO:
150 ml espresa
1 šálka kávy s mliekom
1 a 1/2 balenia RODINNÉ CLUB Karamelové, Maslové
icon-red<br />

Postup:

1. Na korpus rozmixujeme sušienky Rodinné Club karamelové v mixéry najemno, podľa potreby presypeme cez sitko a ešte raz rozmixujeme. Rúru predhrejeme na 180 °C.

2. Oddelíme od seba bielky a žĺtky. Bielky so štipkou soli vyšľaháme na sneh, pričom zašľaháme aj cukor. Po jednom pridáme žĺtky. V jednej miske vymiešame mlieko s olejom a v druhej všetky suché prísady na cesto. Striedavo zapracujeme do vajec. Cesto nalejeme do dvoch pripravených foriem s rovnakým priemerom a pečieme asi 30 minút. Vyberieme a necháme úplne vychladnúť.

3. Sušienkovú nátierku si môžeme pripraviť aj doma. Jednoducho rozmixujeme sušienky Rodinné Club karamelové, pridáme sladené kondenzované mlieko, zmäknuté maslo a citrónovú šťavu. Rozmixujeme na hladký krém.

4. Na plnku šľaháme bielky s cukrom nad horúcim vodným kúpeľom, až kým nedosiahne zmes teplotu 70 °C (odmeriame kuchynským teplomerom). Stiahneme z ohňa a šľaháme na najvyšších otáčkach, kým sneh nevychladne a netvorí špičky. Maslo rozdelíme na 6 častí a po jednej pridávame do snehu. Na koniec zašľaháme sušienkový krém.

5. Korpusy vodorovne prekrojíme na dve časti (získame 4 vrstvy torty) a pokvapkáme espresom. Potrieme vrstvou krému a na tri korpusy poukladáme sušienky Rodinné Club karamelové, ktoré sme pokvapkali kávou s mliekom. Korpusy poukladáme na seba a celú tortu potrieme zvyškom krému.

6. Spodnú časť torty posypeme nadrobenými sušienkami Rodinné Club karamelové a ozdobíme celými sušienkami. Vrchnú časť ozdobíme pomocou cukrárskeho vrecka s hviezdicovou špičkou zvyšným krémom a sušienkami Rodinné srdiečka, pre pekný efekt striedame svetlé a tmavé. Necháme vychladnúť v chladničke a môžeme podávať.


Celý video recept nájdete TU.

Ďaľšie recepty